Emeklilerin Bayram İkramiyesinin Hangi Tarihte Yatacağı Belli Oldu

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı statüsünde bulunan 16 milyonun üzerinde emekli vatandaş, Ramazan Bayramı’nın ardından Kurban Bayramı’nda da 3 bin TL olarak ödenecek ikramiyeleri bekliyor.

BAYRAM İKRAMİYELER O TARİHTE HESPALARA YATACAK

Haziran ayında emekli maaşları ve ikramiyelerini birlikte alacakları öğrenilen emekliler, yapılacak ödeme takvimini merak ediyor. Özellikle bayrama günler kala kurbanlık fiyatlarının netleşmesinin ardından ödeme takviminin öne çekilmesine dair bir talep oluşurken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma sonucunda 17-26 Haziran tarihleri arasında ödenecek ikramiyeler 10 Haziran haftasına çekilecek.

Milyonlarca emekliye bayram öncesi maaş ödemesi gerçekleştirecek olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 2018 yılından beri ödenen bayram ikramiyelerinde de bir ilke gidecek. Emeklilere ödenecek ikramiyelerin de bu yıl maaşlara eklenerek yatırılması planlanırken, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensupları için farklı farklı ödeme tarihleri oluşturulacak.

EMEKLİ ZAMMI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

Emekli ikramiyeleri ve maaş ödeme işlemlerinin ardından gözler 3 Temmuz’da açıklanacak enflasyon verisine çevrilecek. TÜİK tarafından yılın ilk yarısına dair paylaşılan son veri, aynı zamanda memur ve emeklilere verilecek zam oranı için de belirleyici olacak.

Yılın ilk 4 ayındaki verilerin ardından milyonlarca emekli ve memura enflasyon farkı olarak yüzde 25’lik ekleme yapılacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir