Işıl Yücesoy: Zeki Müren’e yakıştırmadım

Işıl Yücesoy sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yaptığı ‘Empati’ programına konuk oldu.

‘KEŞKE HABER VERSEYDİ’

Taylan’ın “Rahmetli Zeki Müren’in ‘Bir Evet Yeter’i senden izin almadan kendi albümünde okuduğunu biliyorum. Bu davranış karşısında sen ne yaptın?” sorusuna Yücesoy şu yanıtı verdi:

“Zeki Bey çok kendine münhasır bir beyefendiydi. Birkaç tane Zeki Bey gelmez. Bir dostluğumuz da oldu, uzun zaman beraber olduk, iki defa birlikte çalıştık Lunapark Gazinosu’nda. Ona yakıştıramadım çünkü sanatçıya çok ciddi özen gösteren bir insandı.”

“Biz programa başladığımız zaman o gelir saat 6.30’larda 7.30’larda herkesin sırtını sıvazlar öyle sahnelere göndermiş farklı bir adamdı. Seyircisine çok saygı gösteren bir insandı. Buna kimse inanmaz, ben programlarımda hep anlatıyorum çiçekler gelirdi o zaman binlerce, böyle smokin diktirilirdi çiçekçiye eline eldiven takılırdı, olur da burasında bir siyah olur bir şey olur da Allah korusun seyirci önden görür diye. Bu da yetiyor mu, yetmez ayakkabının altına bütün kavuçuk konulurdu patırtı yapmasın salonda diye.”

“Böyle bir adamdan böyle bir şey bekleyemedim ama helal olsun çok da güzel okumuş. Bana da ait değil, benim bestem değil bir şeyim değil ama ben yapmışım, yeni yapmışım benim hiç haberim olmadan da bunu yaptı. Çok şaşırdım onunla bu konu hakkında hiç konuşmadım çünkü ben hiyerarşiye çok inanan bir kadınım. O sevdiyse ne büyük gurur ama keşke haber verseydi diyorum.”

Sözü Ahmet Selçuk İlkan’a, müziği Selami Şahin’e ait olan şarkıyı ilk Işıl Yücesoy seslendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir